neděle 28. srpna 2011

Zákonné povinnosti řidičů z povolání

Jestliže se chcete stát profesionálním řidičem, musíte absolvovat psychotesty pro řidiče a dopravně psychologické vyšetření. Na základě posudku od psychologa vám praktický lékař vystaví potvrzení o absolvování pravidelné lékařské prohlídky. Naše společnost vám zajistí vše potřebné. Dopravně psychologické vyšetření platí až do dovršení 50 let věku, po té jej musíte absolvovat znova každých 5 let. V případě, že řídíte bez platného posudku o zdravotní způsobilosti, vystavujete se riziku sankcí. Můžete ztratit 5 bodů a zaplatit pokutu 5 - 10 tisíc korun.

Vyjdeme vám vstříc

Na základě objednávky provedeme dopravně psychologické vyšetření a psychotesty pro řidiče vaší firmy. Při hromadných objednávkách můžete využít naší mobilní psychologické laboratoře. Přijedeme za vámi kamkoliv v České republice. Nemusíte se ničeho obávat. Většina řidičů vše zvládne bez problémů. Důležité je, abyste se dobře vyspali a byli odpočatí. Samotné vyšetření probíhá zhruba 2 - 4 hodiny, vše zvládnete během jednoho dne. Skládá se z několika částí a to zejména z rozhovoru a vyplnění testu a dotazníku.

Víte, kdo musí testy absolvovat?

Pravidelné psychotesty pro řidiče musí absolvovat všichni profesionální řidiči, ať už se jedná o dopravu nákladní, kamionovou, autobusovou či řidiče záchranné služby. Stejně tak tato povinnost platí pro učitele autoškoly, zkušební komisaře, hasiče - strojníky, řidiče, kteří přepravují nebezpečné věci, kapaliny a jiné. Ale i řidiči amatéři se mohou dostat do situace, kdy po nich bude vyžadováno dopravně psychologické vyšetření. V současné době je to hlavně ze dvou důvodů. Prvním z nich je ztráta 12 bodů za dopravní přestupky a tím i ztráta řidičského průkazu. Druhým je dovršení 60 let věku, ale je to velmi individuální. Psychotesty pro řidiče absolvují jen ti, u kterých to vyžaduje praktický lékař.

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

  • Potřebujete půjčit peníze. Jsou tu naše nebankovní půjčky online.
  • Provádíme záruční i pozáruční opravy a revize plynových kotlů uvedených značek.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.