úterý 7. června 2011

Letní "speakování" aneb hledáte letní kurz angličtiny?

Léto je doba, kdy chce většina lidí především odpočívat, bavit se a cestovat. V létě jsou také dlouhé dny, které můžete využít k tomu, co jste celý rok nestíhali.
A pokud ještě nemáte po celém roce studování plné zuby a chcete se zdokonalit ve svých znalostech cizích jazyků, není lepší doba na navštěvování nějakého jazykového kurzu.
Jazykové školy většinou v létě nechtějí zet prázdnotou, a tak se předbíhají v nabídce letních kurzů, které často bývají neseny v přátelském stylu (ne že by v běžném školním roce nebyli lektoři kamarádští, ale léto je veselé období a každý má přece jenom lepší náladu), a také bývají finančně výhodné (školy si vaší spokojeností chtějí zajistit, že ve studiu budete pokračovat i v září).
"Naše letní intenzivní jazykové kurzy vám pomohou osvěžit si vaše jazykové dovednosti a znalosti a rozmluvit se v cizím jazyce, což jistě oceníte nejen na své dovolené v zahraničí, ale také na začátku nového školního roku", láká k letnímu studiu ředitelka Bohemia Institutu Ing. Eva Mocová.

Jak najdete dobrou jazykovou školu?

Důležité je nejprve se zamyslet, co pro vás znamená dobrá jazyková škola a co od kurzu očekáváte. Vyhovuje vám komunikativní model výuky, který není až tak zaměřený na učení se nazpaměť a neustálé opakování gramatiky? Chcete si situace, v nichž se můžete ocitnout a kdy budete nuceni použít cizí jazyk, prožít a "osahat"? Nebo raději bude tiše studovat a prokousávat se články a knížkami? Vyhovuje vám dril? Metod výuky je dnes nepřeberné množství a to, co upřednostňuje váš kamarád, nemusí být to pravé ořechové pro vás.
Vhodný kurz si můžete zvolit i na základě toho, zda vám jazyková škola nabízí výuku s českým lektorem či s rodilým mluvčím. Mnoho začátečníků preferuje české lektory, kteří jsou schopni obtížnou gramatiku vysvětlit v češtině a slovíčka přeložit do rodného jazyka, naproti tomu konverzační kurzy bývají často vedeny rodilými mluvčími. Zásadní pravidlo však zní, že lektor by měl být kvalifikovaný a zkušený. Můžete narazit na jazykové školy zaměstnávající studenty, kteří jazyk ještě dokonale neovládají a zároveň nemají pedagogické vzdělání ani schopnosti. Naproti tomu jiné jazykové školy dbají na kvalitu výuky, lektory si vybírají přísným testováním a i během jejich působení na škole jim poskytují pedagogickou a metodologickou podporu.
Předtím, než se na kurz přihlásíte, prohlédněte si tedy pořádně internetové stránky školy a snažte se o ní zjistit co nejvíce. Ideální je, pokud sama jazyková škola pořádá například dny otevřených dveří, kdy se můžete zdarma zúčastnit výuky a zhodnotit tak, zda se vám líbí.
S rozhodnutím, jestli si v létě kromě lenošení i "zaspeakujete", však dlouho neotálejte, kurzy jsou již většinou vypsány a počet místa je omezený. Seznam jazykových škol naleznete na portálu Vzdělání.CZ.

Reklama LUMAL

Vaše reklama zde!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.