pondělí 11. dubna 2011

Samos - řecký ostrov pro Vaši dovolenou

Ostrov Samos je pouhý kilometr a půl od tureckého pobřeží. Rozloha Samosu je 478km2 a je 10 nejlidnatější řecký ostrov. Z velké části je Samos poměrně hornatý, ale nachází se zde i rozlehlé údolí a nížiny. Ostrov Samos je nádherný ostrov plný zeleně a přírodních krás. Pěší vycházky Vám velmi obohatí Vaši dovolenou.
V Řecku je vyhlášené víno a jeho výrobě se dodnes věnuje velká část obyvatel ostrova. Kromě vína se na ostrově Samos pěstují také olivy, citrusy, fíky a mandle. Významný je i místní vývoz medu. Počasí na ostrově Samos je typicky středomořské s mírnými zimami a horkými léty prakticky beze srážek.

Proč vybrat pro svoji dovolenou právě ostrov Samos?

Na ostrově Samos si přijdou na své i milovníci vodních sportů. Je tam hodně možností ke krásnému koupání. Na ostrově Samos jsou pláže smíšené oblázkovo-písečné nebo pláže s hrubším pískem. Na své si přijdou i milovníci turistiky a historie. Na ostrově Samos je i spousta obchůdků, kde si můžete koupit suvenýr, který vám bude připomínat krásnou dovolenou. Věřte, že stojí za to ostrov Samos navštívit. Samos je vhodný pro aktivní i odpočinkovou dovolenou i pro dovolenou s dětmi. Na ostrově Samos strávit opravdu kouzelnou dovolenou. Doporučujeme půjčit si motorku nebo auto a s krásami ostrova se seznámit individuálně.
Doba letu z Prahy je necelé 3 hodiny cca 2 hodiny a 35 minut. Zájezdy na ostrov Samos se pořádají od června do října.
Pokud jste ostrov Samos již navštívili, zkuste pro další dovolenou vybrat některý z mnoha dalších řeckých ostrovů. Mezi velmi oblíbené řecké ostrovy patří například ostrovy Rhodos, Kos, Ostrov Zakynthos, Kréta, Santorini.
S výběrem toho správného zájezdu Vám rádi pomůžeme.

Reklama LUMAL

  • Ostraha objektů kvalitně, spolehlivě a levně
Vaše reklama zde! (Klik)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.