pondělí 31. ledna 2011

Stavba krbu

Oheň patří bezesporu mezi nejvýznamnější objevy v historii lidstva. Už od nepaměti nám dodával nejen teplo a světlo, ale i jakousi vnitřní pohodu. A to platí i v dnešních dobách. Zkuste se posadit před radiátor ústředního topení a rozjímat. Nic moc, že. Proveďte ale ten samý pokus s krbem. Výsledek bude úplně jiný. Nejenže si při pohledu do plamenů odpočinete, ale zároveň v sobě objevíte jakousi vnitřní sílu. To že, při tom že přijdete na věci, na které byste jen tak nepřišli, pokládám za samozřejmou věc.
Na druhou stranu je třeba přiznat, že v panelovém domě Vám stavba krbu neprojde. Krby jsou určeny zejména pro rodinné domy, chaty a chalupy. Nechci nijak diskriminovat obyvatele panelových domů, ale situace je, až na výjimky, taková. Zkuste se domluvit se sousedy v paneláku, že jejich obývákem povede komín Vašeho krbu. Stavbu krbu Vám neschválí. Marně budete poukazovat na fakt, že se ohřejí i oni. (Dobře si vzpomínám na chvíle, kdy jsem sousedy vytopil, protože praskla stoupačka v panelákovém jádru.)
Pokud tedy bydlíte v objektu, který stavbu krbu umožňuje, zbývá ještě určit, kde bude krb stát. Umístění do ložnice jistě slibuje spoustu romantických chvil, ale… Představte si, že se novým krbem budete chtít pochlubit svým známým. Příjemné posezení před krbem se v tom okamžiku změní v kontrolu Vaší ložnice. Krb je tedy třeba umístit do „veřejnější“ části Vašeho obydlí.
Záleží samozřejmě pouze na Vás a Vašich možnostech, jestli, kde, kdy a jak si krb necháte postavit. Těch několik mých postřehů vůbec nemusíte brát vážně. Ale pokud můžete, oživte své obydlí krbem.

Reklama LUMAL

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.