pondělí 31. ledna 2011

Srubové domy

Dřevo nás provází od nepaměti. Člověk bydlel ve dřevostavbách ještě dříve, než se naučil dřevo opracovávat. Pravda, nebyly to dřevostavby dnešních typu, ale dřevostavby to byly.

Bydlení ve srubových domech přináší řadu nezanedbatelných výhod. Dřevo příznivě ovlivňuje vlhkostní poměry v místnostech, protože je schopno absorbovat přebytečnou vlhkost, případně ji naopak uvolňovat. Další velkou výhodou srubových staveb je jejich poměrně snadná údržba a dlouhá životnost, která dosahuje při správném konstrukčním řešení až stovky let. Pořídit si dřevostavbu však především vyjadřuje životní styl obyvatel, kteří v něm bydlí.

Další nespornou výhodou srubových domů je jejich zvuková izolace. Po životě v panelovém domě, bude mít vlastník dřevostavby pocit, že ohluchl. Je to ale mylný pocit. Dřevo má totiž vynikající zvukově izolační vlastnosti.

Dřevostavby na klíč

S tímto heslem jste se jistě už mnohokrát setkali. Co ale znamená? To, že si jen vyberete typ dřevostavby, popřípadě upravený či zbrusu nový projekt a počkáte, až Vám někdo od hotové dřevostavby předá klíče.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.